RATOWNICTWO

Art. 162 KK

Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

CZY DO URATOWANIA CZŁOWIEKA MUSI ZMUSZAĆ NAS GROŹBA KARY...?

MOŻE WYSTARCZY TYLKO CHĘĆ...?

Każdy z nas, naszych bliskich, obcy człowiek, może znaleźć się w sytuacji nagłego zagrożenia życia bądź zdrowia.

 

W domu, pracy, szkole, na wakacjach, na drodze - wszędzie może Cię zaskoczyć taka sytuacja.

 

CZY JESTEŚ GOTOWY BY RATOWAĆ ŻYCIE...?

Być może tak...

 

ALE CZY POTRAFISZ...?

Jeśli masz wątpliwości co do swoich umiejętności, w dziedzinie PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ, nie chcesz być bezradny, przyjdź do MotoRat!

 

Szkolenia prowadzone przez naszą firmę, są zgodne z najnowszymi wytycznymi P.R.R - POLSKA RADA RESUSCYTACJI /E.R.C - EUROPEAN RESUSCITATION COUNCIL z 18.10.2010 roku.

 

Kadra instruktorska to wyselekcjonowana grupa wysoce wyszkolonych i doświadczonych ratowników medycznych, pielęgniarek systemu ratownictwa, dyspozytorów medycznych i lekarzy, którzy są czynnymi pracownikami P.R.M - [PAŃSTWOWE RATOWNICTWO MEDYCZNE] - ludzie, którzy wiedzą czego uczą ponieważ są praktykami, a nie tylko teoretykami.

 

Program kursów jest tak opracowany, aby każdy mógł przyswoić podstawowe informacje na temat zabiegów ratujących życie, część teoretyczna jest przystępna i zrozumiała natomiast praktyczna bardzo urozmaicona i wzbogacona o praktyczne wskazówki i ćwiczenia, które ułatwią Wam skuteczne prowadzenie działań ratunkowych.

 

System szkolenia oparty jest na międzynarodowym standardzie B.L.S [ang. BASIC LIFE SUPPORT] - Forma opieki medycznej udzielanej pacjentom z chorobami lub obrażeniami zagrażającego ich życiu, zanim zostaną objęci pełną opieką medyczną.Może być udzielany przez osoby fizyczne, które przeszły podstawowy trening i posiadają wiedzę z zakresu B.L.S,mogą go stosować w warunkach przed szpitalnych i bez użycia sprzętu medycznego.

 

WYDAJEMY ZAŚWIADCZENIA

  • Zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r.W sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. nr. 180, poz. 1860)
  • Zaświadczenie wydane na podstawie paragrafu 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. W sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. nr. 31, poz. 216)
  • Zaświadczenie wydane na podstawie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym ( Dz. U. z dnia 08 wrzesień 2006 Art. 8 poz.2)

SZKOLENIA KIERUJEMY DO:

  • Osoby Indywidualne / Grupy
  • Rodzice / Opiekunowie
  • Nauczyciele / Wychowawcy
  • Firmy Ochroniarskie
  • Firm / Instytucje - Kodeks Pracy Z Dnia 21 Październik 2008 (Dz. U. Nr. 223 Art. 209 Poz. 1460)
  • O.S.K - Prawo O Ruchu Drogowym (Dz. U Z Dnia 31 Październik 2005 Art. 105 Poz.3)
  • Inne

 

Z NAMI BĘDZIESZ PRZYGOTOWANY NA NIEOCZEKIWANE!

 

Ratownictwo - kursy i szkolenia MotoRat - oferta

 

Kursy w szkole MotoRat

Nauka jazdy kategoria ANauka jazdy kategoria BDoskonalenie techniki jazdyRatownictwo


powrót

Galeria zdjęć zobacz wszystkie zdjęcia
W sklepie zobacz wszystko

POKROWIEC NA KASK - "TRÓJKĄT ODBLASKOWY"

Profesjonalny pokrowiec na kask z trójkątem odblaskowym - jedyne rozwiązanie pozwalające bezpiecznie i profesjonalnie zabezpieczyć miejsce wypadku, kolizji czy awarii motocykla... wystarczy nałożyć na kask.

APTECZKA MOTOCYKLOWA MotoRat - "CLASIC"

Saszetka wielofunkcyjna, zintegrowana apteczka, kieszeń ogólnoużytkowa. Możliwość noszenia na trzy sposoby - plecak, torebka, biodrówka/udo. Wodoszczelna, zamki bryzgoszczelne, elementy odblaskowe, Wygodna i praktyczna Polski produkt.

APTECZKA MOTOCYKLOWA MotoRat - "PODSTAWOWA"

Podstawowa apteczka motocyklowa MotoRat zgodna z DIN 13167

ZESTAW PODSTAWOWY MotoRat - "APTECZKA + POKROWIEC"

Zestaw: apteczka motocyklowa + pokrowiec na kask (trójkąt).

Motorat na Youtube